Zobacz Górki

Górki to niebezpieczny, zdegradowany i zdziczały śmietnik? Bzdura i czarny PR ludzi, dla których przyroda w mieście to tylko niewykorzystany plac budowy. W terenie można zorientować się jak dużą ingerencją będzie zabudowa, jak wąskie są wąwozy, które mają miastu zapewnić przewietrzanie i jak bardzo blokowiska zdominują krajobraz.

Kampania na rzecz zgody na budowę na Górkach osiedli intensywnie używa narracji przedstawiającej górki jako teren nieatrakcyjny, brzydki, zaśmiecony, zdziczały i niebezpieczny. Właściciel na wszelki wypadek nie wyraził zgody na wycieczki, które chcieli zorganizować lubelscy aktywiści aby umożliwić mieszkańcom przyjrzenie się temu obszarowi przed oddaniem głosu w referendum. Tłumaczono to właśnie względami bezpieczeństwa („teren jest nierówny i żyją tam różne zwierzęta”).

Zachęcamy mimo wszystko do odwiedzenia Górek. Przyroda nie jest jeszcze tak bujna jak pełną wiosną i latem, ale za to trwają w najlepsze gody i lęgi ptaków, które wypełniają śpiewem cała przestrzeń.  W terenie można zorientować się jak dużą ingerencją będzie zabudowa, jak wąskie są wąwozy, które mają miastu zapewnić przewietrzanie i jak bardzo blokowiska zdominują krajobraz. Zapraszamy też do obejrzenia kilku filmowych i fotograficznych portretów Poligonu

Górki w wiosennej szacie z lotu ptaka

Górki widziane oczami lubelskich rowerowych freeriderów (

Kolejny film z drona – tym razem w jesiennej szacie

Galeria w serwisie „Nasze Krainy” – strona, której publikacji Urząd Miasta odmówił na stronie referendum, aby uniknąć stronniczości (!)

Nasze krainy

I przykładowe zdjęcia wielbicieli Górek:

 

Słowik Rdzawy